2012 m. gruodžio 3 d., pirmadienis

Apie tandemą „Šerkšno tyla“

„Šerkšno tyla“ – rašytojo Nerijaus Laurinavičiaus ir dainininkės Juditos Šmitaitės-Laurinavičienės muzikinis improvizacinis tandemas, ne vienerius metus kuriantis ir atliekantis autorines dainas. Originalūs tekstai, filosofinis polėkis, žaismingumas ir kibirkštis pamąstymui.

Šis pavadinimas gimė 2011-2012 metų sandūroje (iki tol – „Spengiantys tylos kamertonai“) ir reiškia tam tikrą ramybės, susikaupimo būseną, kuri užklumpa po ilgų nerimastingų bei skausmingų ieškojimų. Tai nėra vien supoetintas metereologinis (ar sezoninis) reiškinys, o veikiau nuolatinis siekis pasinerti į dvasios paprastumą, siekis bent milimetru priartėti prie arktinės askezės dvelksmo.

Tiksliau tariant, vardas „Šerkšno tyla“ dienos šviesą išvydo 2011 metų lapkričio 25 d. Iki šios datos visą muzikinę, kūrybinę ir kitokią veiklą galime vadinti grupės priešistore. Dar gūdžiais 2005-2006 metais mūsų grupės ištakos pastebėtos kažkur Nidos marių pakrantėse.

Tai, ką mes kuriame ir esame linkę kurti toliau, nėra vien tradicinė dainuojamoji poezija, kurios siaurumas (tam tikrais aspektais) mūsų niekada netenkino ir netenkins. Mūsų muzikinėje paletėje galima aptikti ir roko muzikos bei kitokių atspalvių, visada esame pasiryžę eksperimentuoti, įmaišyti naujų vėjų ir spalvų.


Nuolat kurianti, tobulėjanti „Šerkšno tyla“ įvairiose Lietuvos vietose surengė daug oficialių koncertų, taip pat daugybę kartų stebino improvizuotais netikėtais pasirodymais Vilniaus erdvėse, Latvijos miestuose ir pajūryje, Sakartvele, grojo LRT televizijoje (taip pat ir gyvai), ne kartą dalyvavo ir gyvai grojo „Žinių radijo“ eteryje, dalyvavo „LRT radijo“ laidose, grojo Tauragės miesto šventėje, Valdovų rūmuose, Lietuvos Respublikos Seime, festivalyje „Saulėtosios naktys“, festivalyje „Žalias ošas“, Vilniaus „Kultūros naktyje“ ir daug kur kitur. 2014 metais radijo stoties „LRT Opus“ organizuotame jaunų grupių konkurse „Lofte“ „Šerkšno tyla“ tapo grupės etapo nugalėtojais ir pelnė publikos simpatijas, todėl „Lofte“ surengė apšildomąjį koncertą prieš legendinės avangardinio roko grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ pasirodymą. 

2014 m. gruodį trejų metų sukaktį paminėjusi „Šerkšno tyla“ įrašė pirmąją albumo dainą „Žiūrėk, jau sninga“ („Happy Street Records“), kuri skamba „LRT radijo“, „LRT Opus“, „Žinių radijo“ bei kitų radijo stočių eteryje ir sulaukia labai puikių vertinimų.

2015 m. „Šerkšno tyla“ pradėjo bendradarbiavimą su įrašų studija „Boyar Studio“.

2015 m. išleistas singlas „Oranžinis kiemsargis“ („Boyar Studio“).

2016 m. išleistas singlas „Baltoji pabaiga“ („Boyar Studio“).

2019 m. išleistas singlas „Vilniui“ („Boyar Studio“).

Kadangi „Šerkšno tylos“ kūrėjai 2014 m. įkūrė teatrą vaikams „Nieko sau“, grupės veikla buvo pristabdyta, apsiribojant keliais įrašais studijoje ir epizodiškais pasirodymais vienokiose ar kitokiose erdvėse.

2020 m. rudenį, per antrąją pandemijos COVID-19 bangą šalyje paskelbus karantiną, veiklą atnaujinusi „Šerkšno tyla“ internetu pradėjo rengti autorinės kūrybos laidų ciklą „Karantino vakarai“, kurie susilaukė didelio visuomenės susidomėjimo ir žiūrovų palaikymo.

2020 m. lapkričio mėnesį „Šerkšno tyla“ su operos solistu Liudu Mikalausku pradėjo vienos savo sėkmingiausių dainų „Žiūrėk, jau sninga“ naujo įrašo darbus („Boyar Studio“) ir ketina filmuoti pirmąjį grupės vaizdo klipą.

2020 m. gruodžio 4 d. įvyksta „Žiūrėk, jau sninga“ įrašo su Liudu Mikalausku premjera, sulaukusi itin gerų klausytojų vertinimų. Daina skamba radijo stočių eteryje.

2020 lapkričio 10 d. – 2021 m. vasario 10 d. internete transliuotos 33 autorinės kūrybos laidos „Karantino vakarai“, kuriose buvo atliktos „Šerkšno tylos“ ir „Nieko sau“ teatro dainos, skaityta poezija ir kt. Šis laidų ciklas sulaukė itin didelio žiūrovų palaikymo.

2021 m. balandžio 11 d. po pertraukos dėl didelio susidomėjimo atnaujinamas laidų ciklas „Karantino vakarai“, kuris toliau transliuojamas „Šerkšno tylos“ Youtube kanale ir su tandemo veikla susijusiose Facebook paskyrose.

2021 m. gegužės 21 d. dešimtus metus kuriantis šeiminis tandemas savo klausytojams pristato naują muzikinį kūrinį „Laikraščių pardavėjas“, sukurtą remiantis asmenine patirtimi.

2021 m. lapkričio 12 d. dešimties metų jubiliejų švenčianti „Šerkšno tyla“ pristato PIRMĄJĮ vaizdo klipą „Išlaukti“. Tai vienas pirmųjų tandemo surepetuotų kūrinių, kuris buvo sukurtas dar gūdžiais 2005-aisiais metais, kai tandemas dar nesivadino „Šerkšno tyla“.

2023 m. birželio 17 d. po ilgos pertraukos grupė „Šerkšno tyla“ sugrįžta į sceną Klaipėdoje, festivalyje „Žalias ošas“ ir gyvai atlieka keturis kūrinius.

2023 m. lapkričio 23 d. 12-ojo gimtadienio išvakarėse „Šerkšno tyla“ ir elektroninės muzikos kūrėjas Dommano (Domas Brazulevičius), bendradarbiaujantis su pasaulinio garso „Ten Walls“ (Marijus Adomaitis) ir leidybine kompanija „Runemark“, pristato žiemiška gaiva ir pavasario viltimi alsuojantį kūrinį „Šerkšno sapnas“.   
 
- - -

ŠerkšnasNerijus Laurinavičius – tekstai, muzika, gitara.
TylaJudita Šmitaitė-Laurinavičienė – užburiantis vokalas ir grupės siela.

Nuolatos ieškome galimybių bendradarbiauti su kitais muzikantais.

„Šerkšno tyla“ 2023.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą